Oddział przedszkolny

Pływalnia kryta
Wejście ogólnodostępne
Poniedziałek
1800- 1845 (dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Wtorek
2000 -  2045 (dla dorosłych)
Środa
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045 (dla dorosłych)
Czwartek
2000-  2045(dla dorosłych)
Piątek
1800- 1845(dzieci i dorośli)
2000-  2045(dla dorosłych)
Sobota
700- 745dla dorosłych)
Bilet ulgowy- 6 zł,
Bilet normalny- 9 zł

Licznik odwiedzin
Dzisiaj2
Wizyt w miesiącu6830
Wszystkie304000

Aktualności

„CUDA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

Nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej w Łęcznej zapraszają wszystkich uczniów do udziału w Konkursie Poetyckim pod hasłem „Cuda Świąt Bożego Narodzenia”

REGULAMIN SZKOLNEGO  KONKURSU POETYCKIEGO

„CUDA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 2 IM. TADEUSZ KOŚCIUSZKI W ŁĘCZNEJ

1. Cele konkursu:

 • popularyzowanie twórczości poetyckiej,
 • rozwijanie sprawności językowej,
 • kształtowanie wśród młodzieży twórczych postaw,
 • odkrywanie młodych talentów,
 • zainteresowanie uczniów poezją,

2. Uczestnicy konkursu:

Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria - klasy 0 – III ,
 • II kategoria - klasy IV – VI,
 • III kategoria – klasy VII ora II i III gimnazjum.

3. Forma wiersza:

 • dowolna, zgodna z artystycznymi wyborami twórców,
 • treść – zgodna z tematem konkursu,
 • prace powinny być dostarczone w formie wydruku komputerowego,
 • utwory winny być podpisane własnoręcznie przez autora.

4. Zasady i sposób zgłaszania prac konkursowych.

Prace wraz z kartą zgłoszenia należy złożyć do dnia 30 listopada 2017 roku.

 • Dla kategorii I i II do pani Ewy Radomskiej – biblioteka w budynku przy ul. Szkolnej 53,
 • Dla kategorii III do pani Marii Perzyńskiej-Kusiak- biblioteka w budynku przy ul. Marszałka Piłsudskiego 12

Wiersz nie może być wcześniej publikowany ani nagradzany.

Organizator nie zwraca tekstu i jednocześnie zastrzega sobie możliwość opublikowania tekstu na szkolnej stronie internetowej oraz do wykorzystania jako element dekoracji podczas Widowiska Bożonarodzeniowego.

Prace oceniać będzie jury powołane przez organizatora.

5. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 22 grudnia 2017 r. Laureaci  otrzymają nagrody i dyplomy.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.
 2. . Autorzy przenoszą na organizatorów: prawa do publikacji drukiem, prawa do przenoszenia dzieła na nośniki elektroniczne, prawa do publikacji w Internecie i prezentacji na wystawach.
 3. Prace niezgodne z regulaminem, zniszczone, nie będą brane pod uwagę.
 4. W sprawach nieobjętych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny w bibliotece szkolnej i na stronie internetowej szkoły.

 

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Konkurs czytelniczy: Czytanie to przyjemność!

Zapraszamy uczniów klas IV – VI do wzięcia udziału                w konkursie czytelniczym.

Celem konkursu jest mobilizowanie do czytania oraz popularyzowanie nowości wydawniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs obejmuje jeden etap – pisemny. Po zestaw pytań należy zgłosić się do biblioteki, następnie uzupełnić go i oddać do końca listopada bieżącego roku.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się                  w zapowiedzianym czasie.

 

 

Nowości w bibliotece!

Łukasz Wierzbicki: Afryka Kazika.

Kiedy byłem chłopcem, uwielbiałem słuchać opowieści mojego Dziadka. Wśród nich ważne miejsce zajmowała historia Kazimierza Nowaka, podróżnika, który jako pierwszy na świecie przemierzył Afrykę rowerem i to w czasach, gdy był to niezbadany jeszcze, tajemniczy kontynent. Zaintrygowany opowieściami Dziadka postanowiłem odszukać w archiwalnych gazetach listy Kazimierza Nowaka z Afryki i przypomnieć jego niezwykły wyczyn. Po kilku latach pracy książka „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936.”, w której zebrałem reportaże Kazimierza Nowaka była gotowa. Pewnego dnia zrozumiałem, że musi powstać jeszcze jedna książka o przygodach Kazimierza Nowaka, w której ten nieustraszony i serdeczny podróżnik opowie najmłodszym czytelnikom czego nauczyła go wyprawa do Afryki, niebezpieczne przygody, obcowanie z egzotyczną przyrodą i spotkania z mieszkańcami dalekich krain.”

Łukasz Wierzbicki

Maria Terlikowska: „Drzewo do samego nieba”

….” Na środku naszego podwórka rośnie drzewo. […].

Bardzo kochamy nasze drzewo. Bo byśmy bez niego robili? Na nowych osiedlach dzieci mają huśtawki, karuzele i mnóstwo miejsca do biegania. A my mamy ciasne podwórko, przez które ciągle przejeżdża jakaś ciężarówka. Tylko drzewo  jest nasze. To jest dżungla pełna dzikich zwierząt. To jest Szklana Góra. To jest cudowne miejsce, z którego widać wszystko.” …

Prawie wszystko o… SPOTR

”Prawie wszystko o…

… sporcie, jego antycznych początkach, rozwoju poszczególnych dyscyplin sportowych, znanych sportowcach, spektakularnych rekordach, słynnych obiektach sportowych i ważnych wydarzeniach ze świata sportu.”

Szymon Radzimirski: Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo.

Czy można zaprzyjaźnić się z orangutanem? Czy łowcy głów są niebezpieczni? Jak przetrwać tydzień w dżungli bez namiotu i dlaczego nie wolno wnosić do samolotu durianów?

To właśnie ja Simon – bloger i podróżnik, fan hardcorowych trekkingów i egzotycznych zwierząt – zabiorę cię na dzikie, tropikalne Borneo. Poznasz nosacze, dzioborożce, krokodyle i węże, odwiedzisz pływające miasta i kopalnie diamentów. Dowiesz się, jak powstaje maczeta, gdzie rośnie cynamon, skąd bierze się kauczuk i co oznacza ular lari lurus. Zdradzę ci też, czy morze może świecić, co robią jednodniowe żółwiki i gdzie snorkelować z nieparzącymi meduzami lub z diabłami morskimi o paszczy większej od twojej głowy.”

www.planetkiwi.pl

Martin Widmark: Trzynasty gość.

”Głęboko pod ziemią, w nieczynnej kopalni, dzieją się dziwne rzeczy. Wręcz niepojęte! Dawid i Larisa znaleźli się tu, podążając za pewnym szkockim wynalazcą, który w tajemniczy sposób zniknął w jednym z szybów. Gdy w zaskakująco rozświetlonych podziemnych korytarzach Larisa staje oko w oko z samą sobą, oboje czują, że muszą rozwikłać zagadkę tego miejsca. Już niebawem przekonają się, że nie tylko oni są w niebezpieczeństwie, ale że zagrożona jest cała ludzkość!”

Grzegorz Kasdepke: Do trzech odlicz. Zabawy matematyczne.

Ile to jest: pięć razy pięć? Kalkulator, Komputer i Liczydło - do boju! Chcesz wiedzieć, kto wygra? A może wolisz poszukać buta, który zgubiła Stonoga? Albo upiec chrupiące trójkąciki i pomóc Linijce w walce z kompleksami? Zabawne opowiastki matematyczne przeniosą najmłodsze dzieci w dorosły, fascynujący świat matematyki. Znajdziesz tutaj zagadki, łamigłówki, dowcipne opowiadania z przyrządami...”

Łukasz Wierzbicki: Dziadek i niedźwiadek.

Książka niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.”

Elżbieta Jodko – Kula: Olka

Olka zmienia szkołę i wchodzi w nowe środowisko, a tu napotyka na problemy, które najwyraźniej ją przerastają. Najgorsze jest to, że nie ma wsparcia rodziców…

Na pozór zwyczajne miasto, zwyczajna szkoła i zwyczajne problemy nastolatki. Za fasadą „normalności” kryją się alkohol, narkotyki, przemoc, manipulacja, bezwzględność dorosłych i młodzieńcza naiwność, która może doprowadzić do tragedii. Olka - niegłupia, samodzielna i odważna - wikła się w bardzo trudną sytuację. Pomagają jej młodzi psychologowie, dla których zetknięcie z tą nastolatką staje się prawdziwą szkołą życia.”

Adam Bohdaj: kapelusz za sto tysięcy.

"Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie - Dziewiątka. Morowo, co? Byłam bowiem szefem gangu (…) i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki". Z książką, która ma taką bohaterkę, nie sposób się nudzić. Odważna i skora do natychmiastowego działania 12-latka przypadkowo wpada na trop afery szpiegowskiej. Dziewczyna przeżywa niesamowitą wakacyjną przygodę - ciela się w rolę detektywa i wprowadza w życie śmiałe pomysły, próbując wyjaśnić tajemnicę kapelusza wartego 100 tysięcy.

Paulette Bourgeois, Brenda Clark: Franklin czy się jeździć.

Wszyscy koledzy Franklina potrafią już jeździć na rowerze bez pomocniczych kółek, niestety Franklin się boi. Czy nauczy się jeździć?”

Moja kolekcja bajek. Masza i niedźwiedź.

” Sprawdź, co się wydarzyło, gdy Masza nabrała ochotna kaszę  i zasiądź wraz z nią w szkolnej ławce. Przeżyj niezwykły rajd rowerem śnieżnym i weź udział w wyjątkowej rewii na lodzie. Poznaj nowe, szalone przygody swoich ulubionych bohaterów i daj się porwać fantastycznym opowieściom prosto z serialu!”

Karolina Lanckorońska: Wspomnienia wojenne.

”Profesor Karolina Lanckorońska (1898 – 2002) była ostatnią przedstawicielką znakomitego rodu Lanckorońskich z Brzezia. Jako jedyna dziedziczka gromadzonej w XIX i XX wieku kolekcji rodu Lanckorońskich w roku przekazała rodakom niezwykły dar dzieła sztuki, których wartość artystyczna i historyczna nie ma sobie równej w Polsce. Swoje dramatyczne i heroiczne losy z okresu II wojny światowej utrwaliła w napisanych już po wojnie Wspomnieniach wojennych. Zaczynają się one z chwilą zajęcia Lwowa przez wojska radzieckie w roku 1939, a kończą na zwolnieniu z obozu koncentracyjnego w Ravensbr  w kwietniu 1945r . Pokazują niezwykłą osobowość autorki, jej wulkaniczny temperament, zaradność, lwią odwagę, przekonanie do swoich racji i umiejętność działania w niejednokrotnie ekstremalnych sytuacjach. To doskonały portret kobiety silnej i imponującej swą bezkompromisową postawą wobec zła.”

Federiko Moccia: Tylko Ty.

Ciąg dalszy przygód bohaterów „Chwili szczęścia” rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku.

Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed wyjazdem udaje im się zdobyć warszawski adres Ani, który jednak okazuje się nieprawdziwy. Na szczęście   centrum miasta natrafiają na wielki baner reklamowy z Anią w roli modelki…”

John Green: Gwiazd naszych wina.

Hazel od trzech lat choruje na raka tarczycy. Już w wieku 13 lat usłyszała diagnozę, która mogłaby złamać niejednego człowieka. Główna bohaterka, stając na przekór całej niesprawiedliwości jaka ją spotkała, stara się zachować pozytywne podejście do życia.”

 

Agnieszka Wojdowicz: Łowcy aniołów.

Drugi tom ekscytującej sagi o losach Bree Whelan, dziewczyny z rodu aniołów.

Nirgala wciąż jeszcze świętuje zwycięstwo nad zakonem Hauruki, gdy ochronne formuły archanioła Suriela zaczynają słabnąć. Miastu grozi niebezpieczeństwo: lud Gornów gotowy jest do wypowiedzenia wojny, mnisi znów zbierają siły do walki, a Bree i mała Alix za sprawą farina trafiają w ręce łowców aniołów. Nad Nirgalą zbierają się czarne chmury, tym bardziej że pojawia się w niej piękny i niebezpieczny szpieg ojca Symeona. Czyje zaufanie zdobędzie?”

Kiera Cass: Syrena.

Kahlen to syrena, która musi być posłuszna rozkazom wydawanym jej przez Ocean. Jej głos, odbierający rozsądek i budzący pragnienie rzucenia się w morską toń, jest śmiertelnie groźny dla ludzi. Akinli to zwyczajny człowiek – pełen ciepła, przystojny chłopak, dokładnie taki, o jakim od dawna marzy Kahlen. Jeśli się w nim zakocha, narazi ich oboje na ogromne niebezpieczeństwo… ale nie jest w stanie wytrzymać rozłąki. Czy zaryzykuje wszystko, by pójść za głosem serca?”

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego Czy znasz książki Kornela Makuszyńskiego?

15 maja został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy Czy znasz książki Kornela Makuszyńskiego? organizowany przez bibliotekę szkolną. Miał on na celu zachęcenie uczniów klas IV – VI do poznawania twórczości Kornela Makuszyńskiego – polskiego pisarza książek młodzieżowych.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

Weronika Dzikowska – kl. VI d

Natalia Król – kl. IV c

Tobiasz Walkiewicz – kl. VI d

Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Tekst: J. Woźniak

 

Konkurs Pięknego Czytania dla klas I - III

16 maja bieżącego roku w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania adresowany do uczniów z klas I – III, wzięło w nim udział 17 osób. Reprezentanci poszczególnych klas prezentowali fragmenty swoich ulubionych książek.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

Milena Sobiesiak – kl. I b

Igor Jastrzębski – kl. I c

Łukasz Karlikowski  - kl. II b

Wiktoria Kurek – kl. III c

Anna Mitrus – kl. III d

osoby wyróżnione:

Nikola Plechawska – kl. I b

Maja Mazur – kl. II c

Szymon Zięba – kl. II e

Michał Stefaniak – kl. III a

 

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania  i otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu była pani Teresa Mudy i pani Jagoda Woźniak.

>>GALERIA<<

Tekst: J. Woźniak

 
Więcej artykułów…
Sukcesy szkoły

Obiady szkolne
WPŁATY  ZA OBIADY TYLKO PRZELEWEM !!!
wpłaty w PKO BP Oddział nr 1 ul. Szkolna 6
BEZ PROWIZJI.
Wpłaty tylko od 1.11.2017r. !!

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE PRZY PŁATNOŚCI ZA OBIADY

OBIADY  LISTOPAD
uczeń - 60zł
pracownik - 142zł

Edukacja ekologiczna

Szkoła korzysta ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Lublinie na realizację zadań

z zakresu edukacji ekologicznej

i urządzania terenów zieleni